טיפול CBT

פרסומים

פרסומים על הפרעה טורדנית כפייתית – OCD

כתבה על OCD ב”הארץ”            

מהי הפרעה טורדנית כפייתית (OCD), כיצד היא מתבטאת ומהם המנגנונים המוחיים שמובילים למחשבות טורדניות והתנהגות כפייתית? כתבה מקיפה ב”הארץ” המספקת מידע רב על אוסידי, עם איורים המסייעים להבין את המנגנון המוחי.
ReadMore1

OCD בנושאי דת, כתבה ב-YNET 

הדת כוללת חוקים וצווים רבים שיש להקפיד עליהם. איך אפשר להבדיל בין אדיקות ושמירה על מצוות למשהו אחר לגמרי – הקפדה דתית מופרזת שאין דבר בינה לבין הדת, הנובעת מתחושת ספק מתמדת ודחף לבצע פעולות שוב ושוב?
ReadMore1

כתבה על OCD של ניקיון באתר “כיפה” 

הנקיונות שלפני פסח מוכרים לכל ונוטים להיות מתישים. אולם, עבור חלק מהאנשים, הסובלים מהפרעה טורדנית כפייתית המתבטאת בצורך מופרז להקפיד על ניקיון, מדובר בלא פחות מעבדות. עבדות זו אינה נגמרת אחרי הפסח אלא קיימת כל הזמן. איך נראה אוסידי של ניקיון, ואיך ניתן לטפל בו?
ReadMore1

 

ROCD והשפעתו על המיניות ב-YNET 

ROCD, מחשבות טורדניות וכפייתיות בזוגיות, היא תת סוג של הפרעה טורדנית כפייתית הפוגעת קשות ביכולת להשיג זוגיות, לשמור עליה וליהנות ממנה. השפעתה של הפרעה זו אינה פוסחת על אף תחום בזוגיות, ויחסי המין אינם יוצאים מהכלל, אולם נושא זה אינו מדובר מספיק כך שהסובלים מכך נותרים לבדם. הכתבה מתארת מחקר שצולל בין הסדינים ובודק את השפעת ההפרעה על חיי המין.

ReadMore1

פרסומים על הפרעות פסיכיאטריות

מחיר ההסתרה של קשיים פסיכיאטרים, YNET

אנשים רבים סובלים מהפרעות פסיכיאטריות, למשל, אחד מ-5 יסבול לאורך חייו מהפרעת חרדה כלשהי. למרבה הצער, הפרעות אלו, למרות שהן שכיחות וניתן לטפל בהן, סובלות מ”יחסי ציבור” לא טובים, הגורמים לרבים מהסובלים מהן להתבייש במצבם ולהסתירו. הסתרה זו גובה מחיר יקר מהסובלים מהפרעות אלו. מוכר? היכנסו לקרוא עוד על מחיר ההסתרה וכיצד ניתן לשנות זאת.
ReadMore1

פרסומים על חרדה חברתית

 

טיפול בחרדה חברתית, בטיפולנט 

סובלים מחרדה חברתית? בכתבה הבאה, שפורסמה בפורטל בטיפולנט, תמצאו מידע על חרדה חברתית ועל טיפול קוגניטיבי התנהגותי בהפרעה זו.

ReadMore1

פייסבוק וחרדה חברתית ב”מגהפון” 

כיום, בעידן הרשתות החברתיות, אפשר לדעת הרבה על אנשים אחרים. מידע זה נוטה להיות חיובי- תמונות מטיולים, מסיבות, תמונות מחויכות עם חברים. כיצד מידע זה משפיע על אנשים שגם ככה שופטים את עצמם ואת ביצועיהם החברתים בחומרה?

ReadMore1

 

 

ביישנות או חרדה חברתית ב”בטיפולנט” 

לפעמים נראה שכל מצב רוח או תכונת אופי מנותחות, מוגדרות ומקבלות תווית של אבחנה פסיכיאטרית. אחת ההפרעות ששאלת ה”מה נורמלי” עולה בהן בחדות היא חרדה חברתית – האם יש בכלל הפרעה כזאת או שמדובר בתיוג יתר של מצב נורמאלי? ואם יש, מתי מדובר ב”סתם” ביישנות ומתי הביישנות עברה את הגבול וכדאי לשקול טיפול?

ReadMore1

 

 

פרסומים על התקפי חרדה

 

טיפים להתמודדות עם התקפי חרדה ב-YNET 

אנשים הסובלים מהתקפי חרדה חוזרים נוטים לסגל מגוון התנהגויות שיעזרו להם כבכיכול לקצר את ההתקפים ולהגן על עצמם. בכתבה הבאה תלמדו מדוע התנהגויות אלו מזיקות ועלולות להגביר את עוצמת ההתקפים ותדירותם, למה הפתרון הטוב ביותר הוא לעשות כלום, ולמה הכלום הזה כל כך מסובך וצריך לפרק אותו לגורמים כדי להצליח.
ReadMore1

מאמרים על זוגיות

אובססיות בתחילת קשר ב-YNET 

ניתוח עד דק עם חברים או לבד של כל פעולה או חוסר פעולה של הצד השני, בדיקות חוזרות בפייסבוק/וואטסאפ, בדיקת הטלפון כל מספר דקות, שאלות חוזרות לצד השני – מוכר לכם מתחילת קשרים רומנטיים? אם כן, הכתבה הבאה היא בשביכלם

ReadMore1

 

 

עיוותי חשיבה בזוגיות ב-YNET 

אומרים שהאהבה עיוורת, אבל לא תמיד זה נכון, לפעמים היא דומה יותר לתצפיתן המתעד ללא הרף את התנהלות הצד השני ומנסה למצוא רמזים לפעילות עוינת. זוגות רבים מוצאים עצמם רבים ללא הרף, או מפתחים טינה וחשדנות. בכתבה הבאה תלמדו איך דפוסי החשיבה שלכם ולא המציאות כשלעצמה יוצרים מצב זה, ואיך אפשר לשנות זאת.

ReadMore1

לסטודנטים ותלמידים, על קשיים בתקופת המבחנים

 

פרפקציוניזם והשפעתו על מבחנים, יורם לימודים ב”וואלה” 

פרפקציוניזם במידה מסוימת יכולה להיות תכונה טובה, אך כשהפרפקציוניזם מופרז הוא פוגע ביכולת שלנו לבצע משימות שהגדרנו לעצמנו, ופוגע באיכות החיים בכלל. הכתבה הבאה היא עבור סטודנטים או תלמידים שהרצון שלהם להצליח, להצטיין, או פשוט ללמוד “כמו שצריך” פוגע בתפקוד שלהם בתקופת המבחנים.

ReadMore1 

מאמרים נוספים בנושאים שונים

 

שחיקה בעבודה, 10 סימנים שאתה צריך חופש, אולג’ובס

יש לך עומס עבודה מטורף, אתה לא מספיק להחליף מילה עם האנשים שעובדים איתך, יש לך אינסוף קבצים פתוחים במחשב, אתה עובד שעות מטורפות ולא נשאר לך זמן לדברים אחרים, אתה מותש ואין מה לדבר על חופשה, מי יכול לצאת לחופש כיש כל כך הרבה עבודה??? מוכר? קחו נשימה ארוכה והיכנסו לכתבה הבאה, שתעזור לכם להבין אם המצב סביר או שצריך להוריד את הרגל מהגז ואולי אפילו לצאת לחופשה…

ReadMore1

 

 

על שקיפות בטיפול וטיפולים קצרים, “חורים ברשת” 

הדעה הרווחת לגבי טיפול פסיכולוגי הוא שהוא צריך להתבצע בדלתיים סגורות ולקחת הרבה מאוד זמן. בכתבה הבאה מתואר מיזם להנגשת הטיפול, עם גימיק פרסומי שהוציא את הטיפול החוצה, ללב השדרה החמישית בניו-יורק. מיזם זה מעלה שאלות חשובות לגבי שקיפות הטיפול ומשכו, אליהן ד”ר דרבי ואני התייחסנו בכתבה

ReadMore1

 

 

 

Call Now Button