טיפול CBT

אודות

שמי יעל לב, פסיכולוגית בגישת CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי). אני מציעה טיפול פסיכולוגי ממוקד בכפר סבא. כמו כן קיימת אפשרות לטיפולי סקייפ וביקורי בית באזור השרון במידת הצורך הטיפול מתאים לבוגרים ולבני נוער (בהתאם לגיל, למוטיבציה לטיפול ולבשלות) המתמודדים עם מגוון קשיים ממוקדים כגון: OCD, חרדה חברתית, התקפי חרדה, דיכאון או דכדוך מתמשך, ביקורת עצמית חריפה, קושי ביצירת זוגיות ועוד. הטיפול אינו מוגבל אך ורק לקשיים והפרעות מוגדרים היטב, ויכול לסייע במצבים נוספים, למשל ליווי ועזרה במשבר או בתקופת שינוי, מתן כלים להתמודדות עם קשיים נקודתיים או שינוי דפוסים המלווים אתכם לאורך חייכם.

מוזמנים לקרוא עוד על הטיפולים שאני מציעה, לקרוא כתבות בהשתתפותי או להשאיר פרטיכם אם אתם מעוניינים במידע נוסף או קביעת פגישת היכרות.

קצת עלי…
פסיכולוגית קלינית מומחית המטפלת בגישת CBT. בוגרת תואר ראשון במדעי ההתנהגות באוניברסיטת בן גוריון שבנגב ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית-שיקומית בבר-אילן. ההתמחות שלי בפסיכולוגיה קלינית הייתה במרכז “קוגנטיקה” ובמחלקה הפסיכיאטרית בבית חולים “העמק” בעפולה.. את הניסיון שלי ב-CBT רכשתי בעבודה בשטח במכונים המתמחים בטיפול זה: כ-3 שנים במרכז הישראלי לטיפול ב-OCD, וכ-8 שנים בסניף המרכזי של מרכז “קוגנטיקה” בתל אביב. כיום מטפלת בקליניקה עצמאית בכפר סבא, במרפאת בריאות הנפש במכבי ברעננה, ומדריכה בקורס CBT שנועד להכשיר מטפלים בקופות החולים מטעם משרד הבריאות.

ה”אני מאמין” הטיפולי שלי הוא שרוב האנשים שמגיעים לטיפול הם אנשים אמיצים ובעלי כוחות, שרוצים להרגיש טוב ויש להם יכולת לעשות זאת אם יקבלו הכוונה מתאימה. פנייה לטיפול נובעת מסבל, וכמו שאדם הסובל מבעיה רפואית רוצה להרגיש טוב יותר כמה שיותר מהר, כך גם בפנייה לטיפול פסיכולוגי. כמו רופא, מטרתי היא לבחור בשיטת הטיפול המתאימה ביותר לאדם, שתוביל לשיפור הגדול ביותר ובזמן הקצר ביותר. 

במקרים רבים, כשמדובר בבעיות ממוקדות, אפשר להשיג שיפור ניכר במספר חודשים. במקרים אלו הטכניקה הטיפולית היא טיפול CBT, טיפול פסיכולוגי העוסק ברובו בהקניית ידע וכלים לצורך יצירת שינוי. פעמים אחרות הבעיה מורכבת יותר וקשורה בעברו של האדם, בבית שגדל בו או בחוויות מוקדמות אחרות, ואז יש צורך בשילוב שיטות טיפול שונות ובתהליך ממושך יותר. גם במקרים אלו המטרה היא שהטיפול, למרות שלא יהיה קצר, יוביל לשיפור הדרגתי מהיר ככל האפשר. אופן הטיפול לא נובע רק מטיב הבעיה אלא גם מהאופי של האדם ומה מתאים לו. למרות שיש טיפולים מוגדרים וברורים להפרעות וקשיים שונים, הם לא מתאימים לכולם, והגישה הטיפולית שלי היא לראות את האדם ולא לטפל בצורה מכנית איך “שצריך”, אלא להתאים את הטיפול לצרכים הייחודיים של הפונה, כל עוד הדבר עוזר ומקדם את הטיפול.

מתעניינים בטיפול CBT?  צרו קשר:
yaellevk@gmail.com
053-4213111 אם איני זמינה טלפונית, נא לשלוח וואטסאפ או SMS

 

תפריט נגישות

Call Now Button