טיפול CBT

טיפול CBT, ללמוד להתמודד עם הקושי

טיפול בחרדותשלום, שמי יעל לב, ואני פסיכולוגית המטפלת בגישה קוגניטיבית התנהגותית (CBT). טיפול CBT  הוא טיפול פסיכולוגי ממוקד שמטרת היא להקנות כלים שיעזרו להתמודד עם הבעיה בצורה טובה יותר, בפרק הזמן קצר ככל הניתן.  הטיפול אינו מתמצה בדיבורים בתוך החדר, אלא כולל עבודה ממוקדת על המחשבות (טיפול קוגניטיבי), טיפול התנהגותי בו נעשית עבודה התנהגותית ישירה על הקשיים, ושיעורי בית לתרגול בין הפגישות המתייחסים הן לחלקים ההתנהגותיים והן לשינויים בחשיבה.  

למי הטיפול מתאים?

טיפול קוגניטיבי התנהגותי מתאים לבוגרים או בני נוער בעלי מוטיבציה ובשלות מתאימה, הסובלים ממגוון הפרעות  או קשיים ממוקדים, שניתן לעבוד עליהם בטיפול CBT. בין הקשיים ניתן למנותOCD  והפרעות טורדניות כפייתיות אחרות, התקפי חרדה, חרדה כללית ודאגנות, חרדה חברתית, דיכאון, קשיי התמודדות אחרי לידה ועוד.

מה משך טיפול קוגניטיבי התנהגותי ומהי תדירותו?

משך הטיפול שונה מאדם לאדם ומבעיה לבעיה ומושפע ממשתנים רבים: חומרת הבעיה, פרק הזמן שהאדם מתמודד עמה, המוכנות שלו לעשות את “שיעורי הבית” באדיקות וליישם שינויים התנהגותיים, תמיכת הסביבה ועוד. על כן, אי אפשר לתת תשובה כללית לשאלה זו. מטרת הטיפול להיות קצר ככל האפשר, ולרוב טיפולי CBTנעים בין שלושה חודשים לשנה, בהתאם למצב. לרוב תדירות הטיפול היא אחת לשבוע, וכשחל שיפור תדירותו פוחתת באופן הדרגתי.

איפה הטיפול מתקיים?

הקליניקה נמצאת ברחוב היסמין 2 בכפר סבא. הרחוב סמוך לכניסה לעיר, וקרוב לרעננה והוד השרון. הקליניקה נמצאת במיקום מרכזי, ההופך את ההגעה לנוחה למגיעים ברכב או תחבורה ציבורית. 

נשמע מעניין, אבל אנחנו לא מכירים…

לא קל לבחור פסיכולוג. בטיפול אתם עוסקים בנושאים קשים ואישיים מאוד, איך אפשר לדעת על סמך עמוד באינטרנט אם אני או השיטה מתאימים לכם? אם אתם חושבים שטיפול קוגניטיבי התנהגותי אצלי עשוי לעזור לכם, אתם מוזמנים להתקשר כדי לקבל מידע מדויק ואישי יותר על הטיפול, ולהתרשם אם אתם מרגישים חיבור. שיחת הטלפון היא חינם וללא התחייבות. 

מתעניינים בטיפול CBT?  צרו קשר:
yaellevk@gmail.com
053-4213111 אם איני זמינה טלפונית, נא לשלוח וואטסאפ או SMS

 

 

תפריט נגישות

Call Now Button